Wybrane losowo
Letni-wieczor-2.jpg

Letni wieczór II

Cena:700.00PLN
Ostatni produkt
anna-Lupa-Suchy.jpg

Na rozdrożu

Cena:4286.00PLN

Porada Daniel

Artyści galerii » Porada Daniel

 (ur. 1977) Ukończył Liceum Plastyczne w Rzeszowie, a następnie studia na Wydziale Grafiki na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.  

Dyplom z wyróżnieniem obronił w Pracowni Plakatu u prof. P. Kunce.

Po studiach długi czas poświęcił pracy w branży reklamowej, gdzie stworzył dużo ciekawych projektów artystycznych, wiele plakatów filmowych, m.in.: plakat do filmu "Katyń" Andrzeja Wajdy. Niemniej jednak działając w tej branży, zwrócił się mocnej w kierunku malarstwa, które od dawna było jego pasją.

W czasach Liceum Plastycznego i studiów na Akademii Sztuk Pięknych miał kilka indywidualnych wystaw malarstwa i brał udział w wielu zbiorowych wystawach w kraju i zagranicą.

Tworzy przede wszystkim obrazy malowane farbami akrylowymi, w których widać ewidentnie inspirację sztuką dawnych mistrzów, a w szczególności mistrzów renesansowych. Głównym tematem jego obrazów jest naga kobieta i próba ukazania jej piękna w sposób nie zawsze oczywisty, nie zawsze rzeczywisty. Dlatego nie obce są u niego surrealne spotkania światów zgoła odległych od siebie w czasie i przestrzeni.

W świecie jego malarstwa rządzi nade wszystko nieskrępowana wyobraźnia twórcy. Jego prace znajdują się w wielu kolekcjach w Polsce i zagranicą.

PRACE ARTYSTY :

https://galeriavinci.pl/index.php?pl_wyniki-wyszukiwania,17&sPhrase=Porada